Wykrywanie podsłuchów Kraków

Wykrywanie podsłuchów Kraków

Ponieważ problem podsłuchów, oprogramowań szpiegowskich czy urządzeń monitorujących budzi wiele obaw.
Świadczą o tym częste pytania, z którymi przychodzą ludzie do Biuro Detektywistyczne Kraków.

Kto kogo podsłuchuje?

Wykrywanie podsłuchów Kraków

Wykrywanie podsłuchów Kraków
Wykrywanie podsłuchów Kraków

Podejrzenie podsłuchu?

Wydaje się, że styczność z takimi urządzeniami mają jedynie przedsiębiorcy lub inwestorzy.
Którym zakładane są podsłuchy przez konkurencję w celu zdobycia istotnych informacji.

Rzeczywistość jednak pokazuje, że zakładanie podsłuchów występuje niemalże na porządku dziennym.

Oczywiście przykładem takim może być, chociażby zazdrość partnera, który chce wiedzieć, o czym i z kim rozmawia jego druga połowa.
Może też być podejrzenie pracodawcy, że jego pracownik przekazuje informacje konkurencji.
Jednak telefon jest urządzeniem, bez którego w dzisiejszych czasach właściwie nikt nie jest w stanie funkcjonować.

Dlatego jest idealnym urządzeniem do zainstalowania oprogramowania monitorującego i śledzącego, czy podsłuchującego.

O ile instalacja tego typu programów nie należy do najtrudniejszych to jego wykrycie i usunięcie jest nieco bardziej skomplikowane.

Niestety dzisiaj użytkownik telefonu nie jest w stanie stwierdzić, czy telefon jest na podsłuchu.

Jednak w związku z rozmaitością dostępnych podsłuchów, a co za tym idzie również z różnorodnością cen.
Na rynku istnieją także urządzenia o nieco gorszej jakości.
Dzięki temu osoba, której został założony amatorski podsłuch, teoretycznie jest w stanie zauważyć pewne objawy, których istnienie powinno wzbudzić niepokój.

Wykryć podsłuch telefonu

Wykrywanie podsłuchów Kraków

Oznaki mogące świadczyć o obecności programu szpiegowskiego w telefonie to:
-szybkie zużycie baterii,
-spowolnienie pracy aplikacji,
-spowolnienie pracy oprogramowania telefonu,
-wymuszenie łączenia z siecią internetową (program szpiegowski, by przesłać zebrane dane z telefonu musi mieć połączenie z Internetem),
-dodatkowe opłaty za pakiety internetowe widoczne na bilingu telefonicznym.

Wymienione elementy mogą, ale oczywiście nie muszą potwierdzać obecności oprogramowania szpiegującego.

Dlatego zwykła osoba tak naprawdę nie jest w stanie stwierdzić, czy na jej telefonie zostało zainstalowane urządzenie szpiegujące.
Prywatny detektyw natomiast, przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu oraz przy współpracy z odpowiednimi specjalistami, pomaga w ich wykrywaniu.

Każdy więc, kto posiada jakiekolwiek podejrzenia, że jego telefon albo pomieszczenie, w którym przebywa, jest na podsłuchu, powinien zgłosić się do biura detektywistycznego.

Podejrzenie Podsłuchu?

Oprócz podsłuchu, który polega na zainstalowaniu programu szpiegującego w telefonie, występują jeszcze inne jego rodzaje inwigilacji:

*podsłuchy mogą być zakładane na centrali operatora danej sieci telefonicznej; wszystkie informacje, które wychodzą z danego telefonu oraz na niego są rejestrowane przez operatora (połączenia głosowe, SMSy, MMSy, przeglądane strony internetowe);

*podsłuch IMSI-Catcher – przekaźnik imitujący wieże telefonii komórkowej BTS, z którą łączą się wszystkie telefony komórkowe; jest to pośrednik, który przechwytuje informacje wysyłane i odbierane z telefonu; wadą tego podsłuchu jest ograniczony zasięg – właściciel catchera cały czas musi być w bliskiej odległości od telefonu, który chce podsłuchać (ok. 300-500m w zależności od anten podsłuchu imsi-catchera); jeśli osoba podsłuchiwana jedzie samochodem, trzeba przemieszczać się wraz z nią;

*sieć telefonii komórkowej GSM wykorzystywana jest przez amatorów jako podsłuch; w sklepach jest bardzo dużo urządzeń (podsłuchów), które działają przy wykorzystaniu sieci GSM; włożenie karty SIM do takiego urządzenia powoduje automatyczne odbieranie połączeń przychodzących oraz włączenie mikrofonu w takim sprzęcie; urządzenie staje się jednocześnie podsłuchem pomieszczenia, w którym się znajduje; wadą jest słaba jakość dźwięku podsłuchu sieci GSM, uzależnienie podsłuchu od zasięgu sieci danego operatora, a także możliwości kontrolowania nasłuchu przez osoby trzecie (dostawcy telefonii komórkowej).

dedukcja detektywa

Detektyw Kraków

Wykrywanie podsłuchów Kraków

Oczywiście podsłuchy działają nie tylko przy wykorzystaniu sieci GSM, czy poprzez zainstalowanie oprogramowania szpiegującego na telefonie.

Występują również podsłuchy kwarcowe, które funkcjonują przy użyciu częstotliwości radiowych. Są one miniaturowych rozmiarów i działają w promieniu 1km, w zależności od wielu czynników takich jak między innymi zabudowa miejska.

Ponieważ do podsłuchiwania potrzebny jest specjalistyczny odbiornik radiowy, który posiada dopasowaną częstotliwość do częstotliwości nadajnika.
Przy tańszych podsłuchach wystarczy zwykły odbiornik radiowy, jednakże istnieje zagrożenie, że osoba trzecia słuchająca danej stacji radiowej może usłyszeć rozmowę w swoim radiu, jeśli nadajnik podsłuchowy znajduję się w bliskiej odległości od niej.

Oprócz tego, obok technologii audio występuje także technologia video.
Zminiaturyzowane kamerki szpiegowskie mogą wysyłać obraz radiowy przy użyciu: łącza internetowego korzystającego z sieci GSM, sieci internetowej Wi-Fi, a także prywatnych częstotliwości.

Lokalizatory GPS

Wykrywanie podsłuchów Kraków

Podejrzenie podsłuchu?

Innymi urządzeniami do inwigilacji są nadajniki GPS, można je podzielić na kilka rodzajów – w zależności od wielkości budowy nadajnika, pojemności akumulatora oraz rodzaju przesyłu uzyskanych danych z satelity.

Odbiornik cały czas odczytuje dane z satelity i na ich podstawie ustala jego lokalizację. GPS wysyła informacje o swoim położeniu najczęściej przy wykorzystaniu sieci GSM lub innych częstotliwości radiowych zarezerwowanych dla ich przeznaczenia.

Przesył danych – najbardziej podstawowy – polega na podaniu współrzędnych za pomocą wiadomości SMS. Bardziej zaawansowana forma wysyłania informacji polega natomiast na przesłaniu danych na serwer przez Internet oraz z wykorzystaniem sieci telefonii komórkowej GSM. Dane z serwera zostają przeniesione na mapę użytkownika. Nadajniki GPS można również podzielić na abonamentowe oraz bez abonamentowe.

Niektórzy klienci, zamiast sprawdzić, czy nie są inwigilowani za pomocą programów, urządzeń szpiegujących, często decydują się na zakup blokerów radiowych, tzw. jammerów. Zastosowanie ich powoduje blokadę sygnałów radiowych wchodzących oraz wychodzących do danego samochodu lub pomieszczenia na obszarze kilku metrów. Skuteczność tego urządzenia uzależniona jest od producenta, a także od ceny.

Podsłuchy konwencjonalne

Wykrywanie podsłuchów Kraków

Detektyw Kraków 300x300
Detektyw Kraków

Podsłuchy były i wciąż jeszcze są zakładane na liniach telefonicznych aparatów stacjonarnych na „drutach“. Działają one na podobnej zasadzie jak automatyczna sekretarka – po podniesieniu słuchawki włącza się podsłuch i nagrywa rozmowę na taśmę, dysk pamięci.

Osoby, które podejrzewają, że są w jakikolwiek sposób inwigilowane, powinny skorzystać z usług biura detektywistycznego, na przykład z naszego.

Prywatny detektyw, oprócz pomocy w wykrywaniu podsłuchów, oprogramowań szpiegowskich czy urządzeń monitorujących doradza Klientom jak zapobiec inwigilacji.

Oczywiście detektyw zawsze podkreśla, że lepiej zapobiegać śledzeniu i wycieku informacji niż być narażonym na wynikające z takiego niedopatrzenia konsekwencje.

Ten i inne artykuły piszę i zamieszczam na swojej stronie internetowej:
http://detektywmalopolska.pl/ w zakładce BLOG.

Wykrywanie podsłuchów Kraków

Call Now Button ZADZWOŃ