Uprowadzenie dziecka przez rodzica lub ?

Uprowadzenie dziecka przez rodzica lub ?

Z pozoru sytuacja dziwna wręcz niemożliwa do zaistnienia w świadomości rodziców.
A czy na pewno?. Biuro Detektywistyczne Różycki w swojej pracy styka się oraz realizuje pomoc rodzicom i innym, którzy np. przy rozwodzie przejmują zasądzoną opiekę nad dzieckiem, a drugi rodzic się z tym kompletnie nie zgadza, przez co dokonuje porwania i przetrzymywania dziecka często niezgodnie z jego wolą i prawem. Zdarza się, że taki rodzic dokonuje porwania w sposób agresywny, nie zwracając uwagi na uczucia dziecka, czyli przetrzymuje dziecko pod przymusem, dopuszczając się nawet pobicia lub innych czynów. Poniekąd te sytuacje i czyny podyktowane względami materialno-ekonomicznymi.

Również bywają sytuację uprowadzeń dzieci i dorosłych przez obce osoby w innym celu, dlatego detektyw, nawet jeśli jest poproszony do pomocy w określonej i znanej sytuacji rodzinnej, to jednak zawsze rozważa różne przyczyny mogące wystąpić przy uprowadzeniu – porwaniu.

Uprowadzenie dziecka przez rodzica lub
Uprowadzenie dziecka przez rodzica lub

Jak odpowiednio zrozumieć taką sprawę

 

Poniekąd takie sprawy są dla uczestników sporu bardzo emocjonalne i nie koniecznie rodzice podchodzą do nich rozsądnie oraz z wiedzą podyktowaną odpowiednim zrozumieniem.
Prywatny Detektyw Kraków zawsze rozmawia i stara się poznać jak najwięcej faktów oraz zrozumienie uczestników sporu. Oprócz tego musi ocenić sytuację niejako bezstronnie.

Musi poznać:

-sytuację prawną,
-czy nie ma patologii …,
-dziecko i jego oczekiwania,
-rodziców i ich oczekiwania,
-historię życia i zdrowie zaginionego,
-czy są inne osoby zamieszane w tę sytuację,
-aspekt ekonomiczny rodziny i innych zainteresowanych osób,
-czy występują aspekty religijne, polityczne, zdrowotne, organizacyjne lub inne.

 

Detektyw, zapoznając się z powyższymi, dopiero jest wtedy w stanie ocenić:

-czy poszukiwać dziecko,
-gdzie je poszukiwać,
-z jakim rodzicem dziecko chce przebywać,
-czy istnieje niebezpieczeństwo kryminalne,
-czy istnieje niebezpieczeństwo sprzedaży lub adopcji zagranicznej,
-również czy istnieje niebezpieczeństwo porwania dla sprzedaży na organy,
-inne.

Oczywiście w standardowych sprawach Sąd poniekąd rozstrzyga wyrok na korzyść danego rodzica, który sprawuje wtedy prawną opiekę i władzę rodzicielską.
Natomiast druga strona, jeśli tego chce, ma prawnie ustalone „widzenia” z dzieckiem w określonych miejscach i sytuacjach.
Jednak bywa, że jednemu z rodziców nie odpowiada taki scenariusz bycia rodzicem i twierdzi, że został oszukany wraz z dzieckiem.

poznanie dziecka
poznanie dziecka

Przedstawiając to i motywując:

-uczuciami,
-wychowaniem,
-ekonomią,
-religią,
-zdrowiem,
-pracą,
-czasem,
-więzią z dzieckiem
-lub innymi czynnikami wpływającymi na zdrowie i dobre wychowanie dziecka.

Co robi poszkodowany rodzic

Uprowadzenie dziecka przez rodzica lub ?

W takiej sytuacji rodzic składa różne wnioski i apelacje, odwołuje się też od wyroków sądowych. Lecz ogólnie walczy metodami prawnymi o większe prawa do dziecka dla siebie.
Jednakże mechanizm działania sądów jest trudny do zaakceptowania przez obywateli, ponieważ często rozprawy trwają bardzo długo 1-3 lata. Również, żeby sprawa trafiła na wokandę, upływa kilka miesięcy.
Dlatego trudno się dziwić frustracji i postępującej agresji rodziców powodowanej dodatkowo przez instytucję prawną. Widząc źle funkcjonujące prawo, rodzic traci nadzieję na pozytywne załatwienie swojej sprawy. Wtedy duży procent takich rodziców bierze sprawy we własne ręce i dopuszcza się czynu uprowadzenia własnego dziecka. Oczywiście w pełnym przekonaniu, że robi to słusznie i sprawiedliwie dla dobra dziecka.
Takie postępowanie rodzi swoje następstwa, ponieważ działa on wbrew prawu, a to rodzi różne zagrożenia i konflikty prawno-rodzinne lub inne dla takiego rodzica.

W takiej sytuacji polecamy współpracujących z nami prawników!

Uprowadzenie dziecka przez rodzica lub ?

Ponieważ dość często rodzice konfliktują się między sobą i nie zwracają uwagi na krzywdę wyrządzaną swoim dzieciom, a dzieci przecież kochają ich oboje. Są sytuacje w niektórych rodzinach, kiedy jeden z rodziców nie ma więzi z dzieckiem, wtedy drugi rodzic może złożyć wniosek o zmniejszenie praw rodzicielskich. Również w przypadku innego wcześniejszego wyroku sądowego.
Natomiast w przypadku bezprawnego przetrzymywania dziecka przez jednego z rodziców oraz pozbawienie go kontaktów z drugim rodzicem, to taki poszkodowany rodzic może liczyć, że sąd wyda korzystny wyrok dla niego.

Również jest możliwość wykorzystania detektywa w celach negocjacji i próby dogadania się poza sądowego. To wybitnie skraca czas, finanse oraz bardzo przyczynia się dla dobra dziecka i jego rodziców.
Ponieważ prywatny detektyw ma duże doświadczenie w takich sprawach, które jest wspomagane współpracą prawną.

Detektyw prowadzi poszukiwania uprowadzonego dziecka

Uprowadzenie dziecka przez rodzica lub ?

Poszukiwanie
Poszukiwanie

Dlaczego poszukiwania nie są sprawą łatwą, otóż dość trudno ustala się miejsce pobytu uprowadzonego dziecka. Ponieważ rodzic dopuszczający się takiego czynu, zwykle zdaje sobie sprawę, że dziecko będzie poszukiwane.

Więc zachowuje:

-dyskrecję,
-uprowadza z zaskoczenia,
-wprowadza dezinformację,
-zmienia miejsca pobytu dziecka,
-nie informuje nikogo o swojej decyzji,
-wynajmuje osoby utrudniające poszukiwania,
-czasem opuszcza kraj, co utrudnia wybitnie poszukiwania,
-inne.

Dlatego Detektyw Kraków stwierdza, że jeśli dziecko jest kilkuletnie, to tutaj ma niebagatelne znaczenie czas. Ponieważ w tym wieku dziecko szybko przestaje odczuwać potrzebę więzi ze swoim rodzicem, a przenosi ja na aktualnego opiekuna, traktując go jak swojego rodzica.
Nie musimy dodawać, jak to jest ważne dla porywającego a niekorzystne dla drugiego rodzica.

Poniekąd tak się dzieje, gdy ojciec uprowadza dziecko jego matce, natomiast dziecko wywozi i przetrzymuje pod opieką zastępczej mamy.

Oczywiście rozumiemy wielkie emocje przy takich sprawach i umiemy się odpowiednio zachować i dostosować do oczekiwań.
Jeśli już dojdzie do porwania, to należy w pierwszej kolejności spróbować nawiązać kontakt o ile to możliwe z drugim rodzicem. Oczywiście w sensie negocjacji lub zdobycia wszelkich możliwych informacji o sytuacji i oczekiwaniach drugiego rodzica. Następnie kontakt z innymi ewentualnymi członkami rodziny lub znajomymi, czy coś nie wiedzą na ten temat, jeśli tak, to żeby wywarli nacisk na znormalizowanie sytuacji.

Jeśli nadal nie będzie rozwiązania, to zostaje szybkie zawiadomienie organów ścigania o zaistniałej sytuacji.

Również radzimy, żeby równorzędnie skorzystać z pomocy prywatnego detektywa, który może bardzo szybko i skutecznie przyspieszyć odzyskanie uprowadzonego dziecka, ponieważ inaczej działa i poszukuje.

Ten i inne teksty piszę i zamieszczam na swojej stronie internetowej:
http://detektywmalopolska.pl/ w zakładce BLOG.

 

Uprowadzenie dziecka przez rodzica lub ?.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now ButtonZADZWOŃ